Jak trwała jest więźba dachowa z zakładu produkcyjnego?

Prefabrykowana więźba, czy tradycyjna to problem dla wszystkich początkujących inwestorów. Wybierając konstrukcję dachową zastanawiamy się nie tylko nad ceną, ale przede wszystkim jaka będzie jakość, ile wytrzyma lat i czy będziemy mieli gwarancję?

Każda konstrukcja dachowa narażona jest przecież na obciążenia wynikające z ciężaru własnego oraz pokrycia dachowego. Dodatkowo dochodzą obciążenia wynikające z ciężaru zalegającego śniegu czy oporu wiatru. Niezmiernie ważne jest również drewno, z którego produkujemy więźbę dachową oraz jego odpowiednia konserwacja, która zapewni spokój na lata.

Czy prefabrykowana więźba jest wytrzymała?

Wszelkie obciążenia prefabrykowanej więźby dachowej muszą być uwzględnione na etapie projektowania. Producent wiązarów musi dobrać nie tylko odpowiedni materiał, z którego będzie produkowana więźba dachowa, ale również określić współczynnik bezpieczeństwa.  

więźba-dachowa-wrocław-aldach
Montaż prefabrykowanej więźby dachowej we Wrocławiu wykonany przez firmę Aldach. Zdjęcia z lotu ptaka. Lipiec 2020.

Inwestorzy przed wyborem prefabrykowanej więźby dachowej zastanawiają się czy ta wytrzyma obciążenie ciężkiej dachówki ceramicznej?
Odpowiedź brzmi: TAK, ponieważ w przypadku projektowania prefabrykowanej więźby dachowej projektanci dokładnie obliczają dopuszczalne obciążenie konstrukcji dachowej.

Dodatkowo łączenia w technologii płytek kolczastych potrafią wytrzymać ogromne obciążenia. Dlatego istnieje możliwość prefabrykacji więźby o rozpiętości 30 metrów, co idealnie sprawdza się w przypadku marketów, które chcą wygospodarować możliwie największą powierzchnie użytkową.

Jakich materiałów używamy do produkcji wiązarów?

Wybór drzewa ze sprawdzonego źródła jest bardzo ważny, dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie współpraca z naszą firmą. Jesteśmy doświadczonym producentem wiązarów dachowych i kompleksowo realizujemy prefabrykacje więźby dachowej łącznie z montażem.

Po pierwsze posiadamy sprawdzonych dostawców drzewa w najlepszych cenach. Dzięki temu nie muszą państwo martwić się o transport oraz jakość drzewa.

Po drugie posiadamy nowoczesny park maszynowy, który pozwala redukować koszty inwestycji. Profesjonalny sprzęt do produkcji wiązarów zapewni niesamowitą trwałość.

Po trzecie zajmujemy się również montażem konstrukcji dachowej i udzielamy wieloletniej gwarancji na prefabrykowaną więźbę dachową. Dzięki temu zabezpieczymy Państwa na długie lata.

>>> Dowiedz się Jakie są koszty Wiązarów dachowych?

>>> Czy warto robić wiązary dachowe samemu?

Żeby zachować normy wilgotności, tracica jest suszona w specjalnych suszarkach. Dzięki temu pozwala uzyskać odpowiednią wilgotność dla każdego rodzaju drzewa. Następnie drewno zabezpieczane jest impregnatem, który dobierany jest w zależności od rodzaju drewna oraz technologii impregnacji. Działania te mają zabezpieczyć drzewo przed ogniem oraz grzybem, który często wychodzi po latach na skutek złej impregnacji drzewa.

Domowe sposoby impregnacji takie jak malowanie czy moczenie nie są zbyt dobrym pomysłem, ponieważ okazują się o wiele mniej skuteczne i bardziej kosztowne w porównaniu do impregnacji wykonanej przez producenta prefabrykowanej więźby dachowej.

>>> Obejrzyj montaż prefabrykowanej więźby dachowej na youtube

Podsumowując: dobrze dobrane i odpowiednio zaimpregnowane drzewo, połączone w technologii płytek kolczastych na prasach z naciskiem 60 ton zapewni trwałość więźby dachowej na długie lata. Dlatego warto skontaktować się z producentem prefabrykowanej więźby dachowej -ALDACH.