Jak znaleźć oszczędności? Wiązary dachowe, a koszty budowy.

Wiele osób zastanawia się czy warto wybrać prefabrykowane wiązary dachowe? Jakie są powody, dla których odchodzi się od tradycyjnej więźby dachowej na rzecz prefabrykowanych wiązarów dachowych. W poniższym artykule postaramy się przybliżyć Państwu ten temat omawiając szerzej oba rozwiązania.

Bez wątpienia wybór konstrukcji dachowej jest jednym z najważniejszych wyborów podczas procesu budowy. Jak powszechnie wiadomo konstrukcja dachowa jest również jednym z najdroższych etapów budowy. Mimo to jest wiele możliwości, które znacznie pozwalają zredukować koszta. Dlatego warto zapoznać się z tematem wiązarów na etapie projektowania.

Jak ograniczyć niepotrzebne koszta stosując prefabrykowane wiązary dachowe?

Bez wątpienia bardzo kosztowny jest strop betonowy, który można wyeliminować w większości przypadków. Stosowanie dolnego pasa jako konstrukcji stropu w konstrukcjach poddaszy użytkowych jak i nieużytkowych przynosi duże oszczędności, które warto rozważyć na etapie wyboru projektu budowlanego. Stosując wiązary dachowe od samego początku poznają Państwo dokładny koszt całego przedsięwzięcia oraz zobaczą szczegółową wizualizację, która umożliwi wprowadzenie ewentualnych poprawek.

wiązary dachowe wykonane przez aldach

Jak zmniejszyć koszty budowy do minimum z zastosowaniem wiązarów?

Eliminacja stropu odciąża również całą konstrukcję i pozwala zastosować lżejsze ścian i fundamenty, co z kolei przełoży się na zmniejszenie wydatków na zakup materiałów budowlanych. Ponad to stosując gotową konstrukcję dachową z prefabrykowanych wiązarów dachowych zmniejszamy zakres robót montażowych. Takie rozwiązanie znacznie przyspiesza czas budowy. Zastosowanie gotowej więźby dachowej wydłuża również sezon budowlany, ponieważ umożliwia prace w zimie.

Wiązary dachowe, a ograniczenia w budowie.

Nowoczesna technologia płytek kolczastych firmy Mitek Industries Polska otworzyła nowe możliwości, ponieważ pozwala tworzyć dźwigary o rozpiętości 30 metrów, a w niektórych przypadkach nawet do 40 metrów bez podparć pośrednich. Dzięki temu lite drewno zastępuje o wiele droższe materiały jakimi są stal czy drewno klejone. Płytki posiadają kolce po obu stronach. Za pomocą pras o sile 60 ton ściskamy płytki kolczaste w drewniane elementy wiązarów, łącząc je w prefabrykowane wiązary dachowe.

Nasza firma jest liderem w produkcji gotowych wiązarów drewnianych dla domów jednorodzinnych, budynków gospodarczych, hal produkcyjnych czy marketów. Posiadamy nowoczesny park maszynowy, w którym sami produkujemy dla Was konstrukcje dachowe. Dzięki temu możemy zapewnić najlepszą cenę oraz podjąć się najtrudniejszych zleceń.

Mamy na koncie już ponad 2000 realizacji, zobacz galerię zdjęć, w której udokumentowaliśmy nasze doświadczenie. Postaw na specjalistów z firmy ALDACH Sp. z o.o.