Niezależnie od tego, czy planujesz zbudować dom jednorodzinny, budynek gospodarczy czy centrum handlowe, rodzaj konstrukcji dachowej będzie miał duży wpływ na efekt końcowy. Wybór między tradycyjną więźbą, a prefabrykowaną konstrukcją dachową znacząco wpłynie na czas i koszty budowy.

W tym artykule dowiesz się dlaczego prefabrykowane konstrukcje dachowe stają się bardziej popularne od tradycyjnej więźby oraz jakich błędów należy unikać.

Wiązary dachowe, kratownice, dźwigary to najczęściej używane określenia na prefabrykowaną konstrukcję dachową z litego drewna.

W ostatnich latach prefabrykowane dachy wyprzedzają krokwie z kilku powodów. Głównym powodem, dla którego kratownice są częściej wybierane, jest to, że mogą być nawet o 30% tańsze od krokwi. 

Jak to jest możliwe?

Do produkcji wiązarów używa się lżejszych materiałów, które są produkowane w dużych ilościach. Dzięki temu można uzyskać niższą cenę materiału potrzebnego do wykonania konstrukcji dachowej. Dodatkowo produkcja kratownic nie wymaga pracy fachowego stolarza, co również pozwala obniżyć koszt inwestycji.

Dlaczego wiązary są tak popularne?

Jedną z największych zalet kratownic jest to, że rozkładają ciężar dachu na zewnętrzne ściany budynku, a nie na wewnętrzne.

Dodatkowo konstrukcja dachu bez podparć pośrednich pozwala znacząco zwiększyć przestrzeń użytkową. Dzięki likwidacji wewnętrznych ścian nośnych, inwestorzy mają możliwość dowolnej aranżacji wnętrza i wykorzystania całej przestrzeni budynku.

Ponadto nasi doświadczeni konstruktorzy przygotują dowolny projekt kratownic do stworzenia konstrukcji dachowych dla prawie każdego stylu dachu. Od płaskich dachów, tradycyjnych dwuspadowych, dachów kopertowych po konstrukcje wielospadowe – wyprodukujemy wiązar, który spełni Twoje potrzeby. 

Jakich błędów należy unikać?

Nowe firmy trudniące się montażem wiązarów wyrastają jak grzyby po deszczu. Wiele z nich działa na rynku zaledwie od kilku miesięcy oferując usługi niskiej jakości. Zachęcamy Państwa do sprawdzania opinii przed podjęciem pochopnej decyzji, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

Siedziba firmy ALDACH w Szczekocinach. Producent prefabrykowanych konstrukcji dachowych

Nasza firma istnieje od 1986 roku. Stawiamy na nowoczesną technologię płytek kolczastych. Po pierwsze posiadamy specjalistyczne oprogramowanie do projektowania konstrukcji dachowej, skomputeryzowane piły i specjalistyczne prasy o sile 60 ton do łączenia elementów drewnianych, z których wszystkie są tak zaprojektowane, aby stworzyć gotowy wiązar najwyższej jakości. Dzięki temu dajemy wieloletnią gwarancję na wykonaną konstrukcję dachową. Po drugie posiadamy wszystkie niezbędne certyfikaty, które udostępniamy do wglądu na naszej stronie internetowej. ALDACH to zespół wysoko wykwalifikowanych, doświadczonych specjalistów z udokumentowanym doświadczeniem. Po trzecie zapewniamy Państwa, że powierzone pracę wykonamy bezpiecznie, terminowo i zgodnie z ustalonym budżetem.

Opinie o firmie ALDACH

Nie musisz wierzyć nam na słowo. Możesz sprawdzić opinię naszych klientów, które są dostępne na profilu Google Moja Firma. Zobacz również Wideo recenzję naszych klientów na YouTube.

Youtube: Ania Bardowska
Nasze opinie w Google Moja Firma