Płytki kolczaste

Płytki kolczaste MiTek w produkcji więźby dachowej

Dbamy o detale, dlatego do produkcji więźby dachowej wykorzystujemy płytki kolczaste MiTek. Są to łączniki stosowane w konstrukcjach z drewna do łączenia elementów znajdujących się w jednej płaszczyźnie i mających tę samą grubość. Płytki to kawałki ocynkowanej blachy, które mają po jednej stronie wytłoczone kolce. Dzięki ich odpowiedniemu rozmieszczeniu i parametrom technicznym do łączenia elementów nie trzeba stosować kleju czy śrub. Drewniane wiązary dachowe zostają zespolone w trwały sposób, co ma kluczowe znaczenie dla ich bezpieczeństwa. Zgodnie z europejską normą grubość blachy płytki wynosi 0,9–3,0 mm.

Płytki kolczaste mają kluczowe znaczenie dla wzmocnienia całej konstrukcji i nadania jej odpowiedniej nośności. Równomiernie rozkładają obciążenia, dzięki czemu nie dochodzi do naprężeń, które powoduje natomiast zastosowanie klejów czy śrub. W związku z ich funkcją musimy mieć pewność, że wybrane przez nas łączniki odpowiednio zespolą oraz wzmocnią wiązary. MiTek to firma, która zapewnia produkty najwyższej jakości.

Posiadamy odpowiednie uprawnienia

Potwierdzenie jakości płytek kolczastych MiTek

O parametrach łączników świadczą:

  • deklaracje właściwości użytkowych – potwierdzają, że elementy są wykonane z bezpiecznych materiałów i spełniają normy dotyczące trwałości oraz bezpieczeństwa;
  • certyfikaty producenta SIMPSON Strong Tie – firma jest światowym liderem w zakresie rozwiązań konstrukcyjnych, przemyślanej i dopracowanej inżynierii oraz innowacyjnych rozwiązań w zakresie konstrukcji budowlanych.

Prefabrykowane wiązary wymagają zastosowania nie tylko doskonałej jakości drewna, ale także elementów zespalających. Poza płytkami kolczastymi wykorzystujemy również m.in. kątowniki czy kotwy rozprężne. Produkty są wykonane głównie ze stali ocynkowanej oraz stali nierdzewnej, które spełniają normy dotyczące trwałości i bezpieczeństwa (m.in. 1.4401,1.4301). Ufamy jakości gwarantowanej przez MiTek. Wiązary, które produkujemy, są dzięki nim odpowiednio wzmocnione, zabezpieczone i zyskują wynikające z projektu parametry techniczne.

Korzystamy ze sprawdzonych rozwiązań

Produkcja wiązarów dachowych w sprawdzonej technologii

Produkcja wiązarów dachowych to odpowiedzialne zadanie, dlatego dbamy o jakość surowców, które do niej wykorzystujemy. Kluczowe znaczenie ma nie tylko drewno (wybieramy surowiec drzewny klasy C24, czyli drewno świerkowe i sosnowe o odpowiedniej sztywności i wytrzymałości), ale również łączniki. Działamy na rynku od 2010 roku, dlatego wiemy, kiedy i jakie rozwiązania się sprawdzają, a także, z jakimi partnerami warto działać. Więźba dachowa w formie prefabrykowanej to oszczędność czasu i środków przy jednoczesnym zachowaniu parametrów dotyczących bezpieczeństwa i nośności całej konstrukcji.