Wiązary dachowe – małopolskie

Wiązary dachowe są ważnym elementem każdego budynku. Pozwalają one na odpowiednie przeniesienie obciążenia na ściany nośne, jednocześnie skutecznie podtrzymując pokrycie dachu. Wiązary prefabrykowane tworzone przez naszą firmę składają się z takich elementów jak:

  • pasy,
  • słupki,
  • krzyżulce.

Tworzymy wiązary dachowe drewniane z jakościowych surowców. Wykorzystujemy przede wszystkim drewno klasy C24. To materiał dokładnie przetestowany pod względem sztywności i odporności na nacisk. Konstrukcja dachu każdego dnia jest bowiem narażona na działanie dużych sił, w tym obciążenia powodowanego przez dachówki lub blachę.

Wiązary prefabrykowane, czyli nowoczesna technologia budowlana

Więźba prefabrykowana to nowoczesny system budowy dachów, który opiera się na gotowych elementach powstających w zakładzie przemysłowym. Kompletne wiązary są dostarczane bezpośrednio na plac budowy, gdzie następuje ich łączenie. Taki sposób budowy dachów zajmuje znacznie mniej czasu niż korzystanie ze standardowych technik, co przekłada się również na oszczędności finansowe.

Zajmujemy się nie tylko produkcją wiązarów, lecz także ich montażem. W trakcie tego procesu wykorzystujemy system MiTek – specjalne, metalowe płytki kolczaste, które stabilnie łączą ze sobą elementy drewniane. Nasi specjaliści mają uprawnienia i umiejętności pozwalające na stworzenie wytrzymałej konstrukcji, która z powodzeniem przetrwa kolejne dekady.

Dlaczego warto postawić na nasze wiązary?

Więźba dachowa składająca się z prefabrykatów jest skutecznym sposobem na stworzenie stabilnej konstrukcji w krótszym czasie. Montaż takich elementów trwa zaledwie kilka dni. Co więcej, w przypadku mniejszych obiektów istnieje możliwość zakończenia prac już po kilku godzinach. Wiązary prefabrykowane są chętnie wybierane zwłaszcza podczas budowy dużych nieruchomości – domów jedno- i wielorodzinnych, hal magazynowych i przemysłowych czy magazynów.

Nie tylko produkujemy, lecz także montujemy wiązary dachowe. Małopolskie to jedno z wielu województw, w których realizujemy takie prace. Służymy wsparciem na każdym etapie budowy, pomagając klientowi prawidłowo przygotować teren czy wybrać odpowiednie materiały wykończeniowe. Realizujemy kompleksowe usługi, które obejmują projektowanie, produkcję, transport i montaż wiązarów.

Interesują Cię nasze wiązary drewniane? Małopolskie to województwo, w którym zrealizowaliśmy setki inwestycji.

Zapraszamy do współpracy z naszą firmą!