Wiązary dachowe – Szczecin

Konstrukcja dachu jest niezbędnym elementem każdego budynku. Składa się ona z wielu segmentów, które muszą zostać połączone ze sobą w odpowiedni sposób. Zajmujemy się projektowaniem i produkcją wiązarów dachowych z drewna. Korzystamy z jakościowych surowców, które pozwalają na zachowanie trwałości konstrukcji przez kolejne lata.

Najważniejsze funkcje wiązarów dachowych to:

  • podtrzymywanie pokrycia dachowego;
  • zachowanie większej stabilności dachu i całego budynku;
  • przenoszenie obciążenia na ściany nośne budynku.

Konstrukcja dachu naszej produkcji powstaje ze sztywnego i wytrzymałego drewna C24. To surowiec odporny na duże obciążenie. Z powodzeniem poradzi sobie nawet w przypadku bardzo dużych obiektów, także pod ciężarem śniegu i przy silnym wietrze.

Wiązary prefabrykowane z montażem

Nie tylko produkujemy wiązary prefabrykowane, lecz także zajmujemy się ich montażem. Transportujemy gotowe elementy pod wskazany adres i łączymy je w całość. Wykorzystujemy płytki kolczaste, które pozwalają na stworzenie trwałej konstrukcji na kolejne lata. Dotychczas zrealizowaliśmy kilka tysięcy tego typu inwestycji.

Nasi monterzy mają odpowiednie uprawnienia i szeroką wiedzę w zakresie montażu konstrukcji dachów. Stosują nowoczesne rozwiązania, które pozwalają na usprawnienie pracy i utrzymanie wysokiej jakości gotowej więźby dachowej. Jako firma dysponujemy Certyfikatem Zgodności Zakładowej Kontroli Produkcji i EC Declaration of Conformity. Dokumenty te potwierdzają jakość wykonywanej przez nas więźby dachowej i profesjonalizm jej montażu.

Zalety wiązarów prefabrykowanych

Nasze wiązary dachowe drewniane to elementy, które w całości powstają w zakładzie produkcyjnym. Następnie są one dostarczane na plac budowy i łączone zgodnie z projektem. Takie rozwiązanie znacznie usprawnia prowadzone prace, skracając je do minimum. Montaż więźby prefabrykowanej trwa maksymalnie kilka dni, choć zwykle jest możliwość zakończenia go już po kilku godzinach.

Więźba prefabrykowana cechuje się też zwykle lepszą jakością wykonania. Powstaje w całości w specjalistycznym zakładzie, gdzie przechodzi liczne testy. Na plac budowy trafia dobrze przebadany produkt pozbawiony wad. Co więcej, wiązary drewniane produkowane w ten sposób są również znacznie bardziej powtarzalne, co minimalizuje ryzyko pomyłek i problemów w trakcie montażu.

Interesują Cię nasze wiązary dachowe? Szczecin to jedno z wielu miast, w których montujemy takie produkty.

Zapraszamy do kontaktu!