Dlaczego warto wybrać wiązary MiTek?

Strona główna » Konstrukcje Dachowe » Dlaczego warto wybrać wiązary MiTek?

Konstrukcja więźby dachowej musi cechować się odpowiednio wysoką jakością. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się elementy prefabrykowane, które znacznie usprawniają budowę dachów. To ekonomiczna i trwała alternatywa dla klasycznej więźby dachowej. Jakie są największe zalety wiązarów MiTek?

Charakterystyczna budowa wiązarów MiTek

Drewno jest materiałem bardzo trwałym i łatwym w obróbce. Tradycyjne metody wnoszenia dachów wiążą się jednak z trudnościami w stabilnym połączeniu elementów drewnianych pod odpowiednim kątem. Duże struktury znacznie łatwiej tworzy się ze współczesnych prefabrykatów takich jak np. MiTek.

Wiązary MiTek mają charakterystyczną konstrukcję, która pozwala na tworzenie nawet bardzo dużych dachów. Podstawowym elementem takich produktów są specjalne płytki kolczaste. Taka budowa sprawia, że poszczególne części drewnianej konstrukcji odpowiednio rozkładają siły działające na łączeniach. W ten sposób możliwe jest zapobieganie zniszczeniu dachu pod wpływem nacisku ciężkiego drewna.

Gotowe elementy, czyli oszczędność czasu

Wiązary MiTek to produkty, które tworzy się w systemie Pamir dostarczanym przez tę samą firmę. Następnie są one scalane przy użyciu płytek kolczastych. Proces ten odbywa się w zakładach produkcyjnych, a gotowe konstrukcje trafiają na teren wznoszonej nieruchomości. W tym miejscu możliwe jest połączenie prefabrykatów w większe konstrukcje.

Korzystanie z prefabrykatów to przede wszystkim sposób na oszczędność czasu. Dźwigary dachowe przygotowane w zakładach przemysłowych są dostarczane na teren prac budowlanych w gotowej formie, dzięki czemu wystarczy jedynie połączyć je ze sobą. Różnice w czasie prowadzonych prac często wynoszą nawet kilka tygodni, dlatego prefabrykaty cieszą się tak dużą popularnością.

Powtarzalne wiązary MiTek

Produkcja prefabrykatów pozwala na uzyskanie elementów powtarzalnych. Każdy z nich ma tę samą masę i wymiary. Dzięki temu możliwe jest odpowiednie rozłożenie nacisku, co wpływa na trwałość konstrukcji dachowej. Takie rozwiązanie umożliwia wyeliminowanie błędów wynikających z nierówności poszczególnych elementów.

Wiązary kratowe MiTek od samego początku powstają w jednym zakładzie. Dzięki temu gotowe elementy są nie tylko powtarzalne, lecz także jakościowe. Nad każdym szczegółem czuwają specjaliści, którzy wiedzą, jak powinien wyglądać cały proces produkcyjny. Możliwość stworzenia wiązarów w jednym zakładzie wpływa również na czas realizacji prefabrykatów.

Zamawiając dźwigary dachowe MiTek, można mieć pewność, że będą one przygotowane:

  • zgodnie z aktualnymi normami i prawem budowlanym;
  • przez konstruktorów, którzy specjalizują się w produkcji prefabrykatów od A do Z;
  • z zachowaniem odpowiedniego obciążenia materiałowego i użytkowego;
  • z uwzględnieniem potrzeb inwestora – prefabrykaty MiTek mogą powstać na indywidualne zamówienie, na podstawie projektu nieruchomości.

Dźwigary dachowe MiTek a oszczędność pieniędzy

Współczesne rozwiązania budowlane mają za zadanie nie tylko przyspieszyć prace, lecz także zmniejszyć ich koszt. Dźwigary dachowe MiTek można z łatwością zamontować bez konieczności tworzenia stropu betonowego, który jest jednym z droższych elementów obiektu. W budynkach tworzonych z wykorzystaniem takich elementów nie trzeba stawiać również specjalnych słupów na poddaszu. Ich montaż jest nie tylko czasochłonny, lecz także drogi, dlatego możliwość wyeliminowania tego kroku ma duże znaczenie.

Koszt całej więźby tworzonej z wykorzystaniem wiązarów kratowych drewnianych MiTek jest znany jeszcze przed rozpoczęciem prac. Nie trzeba martwić się dodatkowymi wydatkami w trakcie realizacji konstrukcji. Wszystkie elementy niezbędne do budowy dachu pochodzą od jednego dostawcy, który potrafi precyzyjnie podać cenę potrzebnych materiałów.

Montaż wiązarów MiTek zimą

Warto wspomnieć również o kosztach związanych z zimowymi przestojami. Jeśli w trakcie budowy temperatury spadną poniżej zera, prowadzenie dalszych prac może być utrudnione. Wiąże się to nie tylko z komfortem pracowników, lecz także zachowaniem używanych materiałów pod wpływem mrozu. Wiązary kratowe MiTek mogą być montowane również zimą, przy ujemnych temperaturach. Tak trudne warunki panujące na dworze nie wpływają negatywnie na konstrukcję prefabrykatów.

Uniwersalne wiązary MiTek

Wiązary MiTek są bardzo uniwersalnymi produktami. Można je stosować w niemal każdym budynku, zwłaszcza w domach jednorodzinnych. Sprawdzą się w obiektach parterowych i piętrowych, a nawet tych z poddaszem użytkowym. Od parametrów planowanej konstrukcji zależy jednak rodzaj zastosowanych prefabrykatów. W ofercie MiTek można znaleźć płytki kolczaste bez poddasza i z poddaszem, czyli attykowe wyroby z przestrzenią na pomieszczenia.

Płytki kolczaste MiTek stanowią ogromne ułatwienie we współczesnym budownictwie. Są one doskonałą alternatywą dla klasycznych metod, pozwalając na stworzenie trwałej i stabilnej więźby dachowej o dowolnym kształcie. Zapewniają też oszczędność czasu i pieniędzy.